Çözüm, bazen daha küçük ve daha zarif olanı gözden kaçırmamakla başlar!

MODERN DESTİNASYONLARIN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ TÜRKİYE’DE
KONFORLU MİKRO DÜĞÜNLER..

 

2020 yılı içinde herhangi bir zamanda seçkin bir düğün şöleni planlıyorsanız,
Türkiye’de gerçekleşecek lüks ve konforlu bir mikro düğünün, modern destinasyon nikahı imajına uyan
en ideal seçenek olması son derece doğaldır.

 

BİR DAKİKA! MİKRO MU DEDİNİZ?

Bu terim pek çok kişi için nispeten yeni gibi görünse de, mikro düğüne sahip olmanın arkasındaki konsept aslında bir yenilik değildir. Genellikle elopement (sevgili ve çok yakın arkadaşlarla küçük çaplı düğünler) ile karıştırılan (doğanın kucağında, samimi bir “Evet”) mikro düğünler; sembolik ve/veya  kısa resmi ve/veya dini  törenler,  kokteyl resepsiyonlar, fotoğraf seansları, ritüeller ve gelenekler dahil olmak üzere tüm unsurları içerir. Başka bir deyişle, büyük bir düğün kutlaması için gereken herşey vardır, ama sadece daha az konuk ile… Aşağıda, daha kısıtlı sayıda konuğunuza davetiyelerinizi göndermeden önce gerçekleştirmeyi isteyebileceğiniz lüks bir mikro düğünün 5 öğesini bulacaksınız.

Mikro düğünlerde, gelin ve damat aslında, kendileri ve konukları için daha da özenli etkinlikler dizisi tasarlama fırsatına sahipler.. Tek fark olan konuk listesinin en fazla 30 kişi olması gerekliliği gerçeği göz önüne alındığında, en yakın ve en sevdikleriyle daha fazla zaman geçirmeleri en büyük avantajlardan biridir.  İster Ege’nin maviliklerinde yelkenli ile bir kutlama gezisi, ister lüks bir mekanda samimi bir bahçe partisi, ister bir şarap bağında özel bir yiyecek/içecek tadım etkinliği , ister düğün öncesi Bekarlığa Veda veya Biz Evleniyoruz Partisi, veya saydıklarımızın hepsi olsun; lüks bir mikro düğün çiftin birlikte hayal ettiği her şey olabilir!…

 Davetli sayısının daha az olması, stilin ve amaca yönelik planın küçük olmasını gerektirmez. Aslında, lüks bir mikro düğün daha cesur bir tasarıma sahip olabilir;  zarif çiçek aranjmanları ve dekoratif unsurlar, seçkin gastronomi deneyimi sunan Türk ve Dünya lezzetleri, şık sofra takımları ve özel kraft kağıdı süslemeler sizin için kişiye özel bir tema oluştururken etkinliğinizi de hoş bir esintiye dönüştürür. Her şeyden önemlisi, birçok mekan, etkinliklerinizin gerçekleşebileceği doğru konumu tanımlamak için her zaman gerekli olduğundan, cömert bir mikro düğünü daha kapsamlı ve donanımlı bir şekilde ağırlayabilecektir. Bu husus özellikle büyük ölçekli lüks düğünlere ev sahipliği yapamayan özel mekanlar ve butik oteller için büyük bir avantaj teşkil etmektedir.

 

Bununla beraber lüks bir mikro düğün planlamak zamanlama açısından  da oldukça zahmetsizdir. Büyük ölçekli davetlerde, aynı gün  hep birlikte katılımın sağlanabilmesi için genellikle bir hafta sonu düğünü planlaması yapmak gerekmektedir. Mikro düğünün artısı, ne zaman, nasıl ve nerede “Evet” diyebileceğiniz konusunda daha esnek olabilmenizdir.. Hafta içi düğünlerle listenizdeki 20-30 kişi ile işin içinden başarıyla çıkmak çok daha kolay olacaktır. 


ÖYLEYSE, NEDEN ŞİMDİ?

Yeni 20’ler hakkında daha fazla şey söylememize gerek var mı? Açıkçası bu yıl mikro düğünleri küresel ölçekte bu kadar popüler yapan her detay bugün gündemde mevcut; ve bu konuda dürüst olmak gerekirse, herkes lüks destinasyon düğününü  gerçekleştirmek için bekleme veya yeniden planlama sürecinden geçmek istemiyor. Peki Türkiye’de lüks bir mikro düğün mümkün mü? Cevabımız ” Kesinlikle Evet”! Sizden gelecek Talepleri merak ve heyecanla bekliyoruz.