Adile Sultan Sarayı; panoramik manzarası ile eşsiz bir konuma sahip olan açık alanı ve aynı manzarayı kucaklayan altın varak işlemeli, yüksek tavanlı, ferah ve tarihi dokuyu taşıyan görkemli iç salonları ile hem küçük hem de büyük organizasyonlar için kusursuz bir mekan ve hizmet sunuyor. Düğün, mezuniyet, kokteyl, öğle, akşam ve gala yemekleri, toplantı, konferans ve seminer gibi sayısız özel ve kurumsal davet için vazgeçilmez adreslerden biri olan saray, seçkin lezzet sunumlarıyla da unutulmaz günleri taçlandırıyor.

 

Tarihçe

Adını Sultan Abdülmecit’in kız kardeşi Adile Sultan’dan alan saray, Adile Sultan’ın yazlık ikametgâhı olmak üzere 1856’da satın alınmış ve 1861 yılında Sultan Abdülaziz tarafından yeniden yaptırılmıştır. Osmanlı Hanedanı içinde divan sahibi tek kadın şair olarak tanınan Adile Sultan’ın, Kandilli’nin imarına katkıda bulunduğu, yoksullara yardım ettiği ve özellikle eğitim konularına ilgi duyduğu bilinmektedir. Bu nedenle de Adile Sultan Sarayı’nı 1899 yılında kız okulu olmak üzere Milli Eğitim’e bağışlamıştır. Bir süre Kandilli Kız Lisesi olarak kullanılan saray, 1986 yılında geçirdiği yangın sonrasında değerli iş insanı merhum Sakıp Sabancı’nın bağışı ile restore ettirilmiştir.

 

 

Özel Davetler

1800’lü yıllardan bu yana eşsiz bir tarihi değeri günümüze taşıyan Adile Sultan Sarayı, zarafet ve şıklığın göz doldurduğu ihtişamlı salonları ve bahçesi ile peri masallarını andıran düğünler ve diğer özel davetleri unutulmaz kılıyor. 

Yüksek altın varak tavanlara sahip, tarihi ambiyansı yansıtan görkemli salonları  muhteşem Boğaz manzaralı bahçeleri ile düğünler, partiler ve  kutlamalar için ideal bir etkinlik mekanı oluşturuyor. Saray’ın zengin mutfağının geleneksel seçimlerini modern mutfağın eşsiz ve farklı lezzetleri ile birleştirerek, özel davetleriniz için kişiselleştirilmiş seçenekler vadediyor.

İstanbul’un en saygın organizasyon yerlerinden biri haline gelmesi planlanarak restore edilen sarayda ,5625 m2 kullanım alanı, 200 kişilik 2 toplantı salonu, 500 kişilik ziyafet ve toplantı amaçlı Oval Salon, kokteyl ve sergi için 1300 m2 alan, 5-50 kişilik 17 seminer odası, 1000 kişilik saray bahçeleri sizleri ağırlamayı bekliyor.

Kandilli’nin kalbindeki eşsiz mekanda mezuniyet törenleri, moda şovları, kokteyller, gala yemekleri gibi çeşitli  etkinliklerinizi de unutulmaz kılabilirsiniz. 

Salonlar
Yenilenmiş tarihi ambiyansı, altın varak işlenmiş tavanları, sütunlu ve heybetli mimarisi ile göz kamaştırıcı Oval Salonu, Adile Sultan Palace’ın prestijli resepsiyonlara ev sahipliği yaptığı, İstanbul’un unutulmaz ve en önemli etkinlik mekanlarından biridir. Oval Salon’daki 500 kişilik bir ziyafet planı ile çok çeşitli prestijli etkinlikleri kutlamak için özel ve unutulmaz etkinlikler yaratabilirsiniz.

Borsa Restaurant’ın sunduğu muhteşem lezzetler ve farklı menü seçenekleri ile yıldönümleri, düğünler, barmitzvah’lar, mezuniyetler, defileler, kokteyller veya gala yemekleri düzenleyebilirsiniz. Sarayda, 5 ila 50 katılımcı için özel toplantılar için uygun olan ve Oval Salon’a eşlik eden paralel oturum / sunum odaları olarak ta kullanılabilen farklı boyutlarda 20 salon mevcuttur.


Bahçeler
Saray bahçeleri yaklaşık 2000 davetlinin katılabileceği iki kotta oluşturulmuştur. Konuklar, eşsiz Boğaz manzarasının tadını çıkarabilir ve iki Boğaz köprüsü arasında doğayla tamamen iç içe olmayı deneyimleyebilirler. Saray bahçeleriyle aynı şekilde, İstanbul’a bakan, nilüfer havuzlu özel bir açık hava mekanı olan Cennet Bahçesi, kokteyl düzeninde yaklaşık 150 konuğa etkinliğin keyfini doyasıya çıkarmayı vaad ediyor.