Yeni Normal Düzende Harika Bir Düğün Yapın!

Yeni Normal Düzende Harika Bir Düğün Yapın!

Yeni normal düzende düğün yapmak için uyulması gereken kurallardan daha önceki
yazımızda bahsetmiştik. Bu kurallarla birlikte çiftlerin düğünle ilgili hayallerinin çoğu yıkılmış olabilir. Fakat sağlığınıza dikkat ederek, en az pandemi öncesinde yapılmış kadar keyifli bir düğün planlamak da zor değil.

Bunun için size vereceğimiz ipuçları çok işinize yarayacak! Misafir sayısının az olmasını avantaja çevirin. Yeni normalde düğün yaparken mekanları tıklım tıkış doldurmamak ilk dikkat edilen kural. Fakat az sayıda misafir olması sanıldığı kadar kötü değil; aksine, samimi ve gerçek bir ortam oluşması demektir. Gerçekten görmek istediğiniz insanları düğününüze davet etmenin keyfini sürün.

Maskelerle eğlence yaratın
Medikal maskeler olmadan düğünlere katılım sağlanmayacak. Fakat bunu da bir eğlenceye
çevirebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz bir tasarımı uygulattığınız maskeleri, misafirlerinize
dağıtabilirsiniz. Ya da medikal maskeleri de kamufle edecek şekilde farklı aksesuarlar
kullanmalarını rica ederek, maskeli balo konsepti geliştirebilirsiniz. Bahsettiğimiz dokunuşlarla herkesin beyaz maskelerle yaratacağız ameliyathane ortamından öte şık ve sağlıklı bir hava yakalamanız mümkün.

 

Dans etmek yasaksa kokteyl verin.
Düğün yerine “Evlilik kutlama partisi” ya da “Nikah sonrası kutlama” gibi isimler verebileceğimiz etkinlikler düzenlenecek bu sene. Bu da demek oluyor ki, dans etmemeyi avantaja çevirmek mümkün.

Partilerde ille de dans edilecek diye bir kural yoktur. Fonda çalan keyifli müzikler, samimi
sohbetlere eşlik edebilir. Tüm bunları yaparken sevdikleriniz, sizin mutluluğunuzu paylaşıp,
buna kadeh kaldırabilir.

Ve hepsinden önemlisi, tüm hijyen ve sağlık kuralları da uygulanmış olur. Müzik listenizi ona göre düzenlerseniz, dans etmeden de eğlenebileceğinizi göreceksiniz.

Mekanı süslemekten çekinmeyin
Değişmeyecek olan tek şey, süslemelerden vazgeçmeyecek olmak. Hatta dans etmek yerine sohbet ve ambiyansa daha çok odaklanılacağını düşünürsek; süsleme konusunda cömert davranabilirsiniz.

Size, kendinizi iyi hissettirecek ve ruhunuzu en iyi yansıtan konsepti belirleyerek mekanı süsleyin. Ne de olsa, en mutlu gününüzde mutluluğunuzu destekleyecek detaylara ihtiyacınız var.

Tüm bu ipuçlarıyla pandemi etkisinde de keyifli bir düğün hazırlamak mümkün. Ve unutmayın, en önemli etken çift olarak yaydığınız enerjinizdir. Siz mutlu ve rahat hissettikçe en iyi düğün sizinki olacaktır.

Post a comment