Nedir Bu Bohem Düğün Konsepti?

Nedir Bu Bohem Düğün Konsepti?

Doğadan gelen ilham, pastel renkler, belki biraz canlandırmak için araya katılan yoğun renk tonları, yaratıcı aksesuarlar, el yapımı süslemeler ve olması gerektiği gibi yerleşen detaylar… Neden bahsettiğimiz anladınız; tabii ki bohem düğün konsepti!

Son yılların en çok tercih edilen düğün ve nişan teması olduğunu söylemek mümkün. Hatta sadece bireysel değil, kurumsal etkinliklerde dahi tercih edilir oldu. Fakat en çok romantizme yakıştığı için düğünlere ayrı bir yakışıyor. “Peki, tam olarak nedir bu bohem düğün konsepti?” derseniz, yanıtını bu yazıda sizler için veriyoruz.

Doğadan İlham Almak

Bohem konseptin en önemli özelliği doğadan ilham alması. Doğanın ahengi en büyük ilham kaynağıdır. Bu sebeple toprak tonları, gülden gelen yumuşak pembeler, gökyüzünün masum mavisi, ormanların iç açan yeşili ve güneşten gelen sıcak tonlar yoğun olarak kullanılır.

Ahşap ürünlerin ağırlıkta olduğu dekorasyon ürünleri tercih edilir. Ahşaba eşlik eden doğa renkleriyle inanılmaz şık ve etkileyici bir ambiyans yaratılır.

İşin İçinde Vintage da Var

Vintage esintileri bohem düğün konsepti ile oldukça uyum sağlar. Görselliği güçlendiren en önemli detaylardan biri de vintage dokunuşladır. Bu dokunuşu aksesuarlarda, dekorasyonda yoğun görebilirsiniz. Modern ve keskin hatlardan uzak bir stil için bundan daha iyi bir seçenek olamaz.

Salaşlıkla Yaratılan Şıklık

Düzenli bir dağınıklıkla hazırlanan bohem konsept dekorasyon içinde gelin ve damadın stili de uyumu yakalamalıdır. Salaş kesim gelinlikler, doğanın tonlarına yakın renkte damatlıklar tam olarak bu konsept için yaratılmıştır.

 

Saç, makyaj, kişisel aksesuarlar, gelin buketi ve damadın yaka çiçeği de bu bütünün bir parçası olarak kendini gösterir. Eğer bohem düğün konseptini tercih ederseniz, bu tarz gelinlik ve damatlık modellerine bakmanız gerekiyor. Tabii, konuklarınız da aynı stilde bir şıklıkla düğününüze iştirak etmeliler.

Detayları İnceliği

El yapımı ürünlerle dekoru tamamlamak, bu konseptin olmazsa olmazı. Oymalı ahşap çerçeveler, makrome panolar, süsler, kuru çiçek buketleri, hasır objeler, dokuma kilimler, salaş örtüler, loş aydınlatma; bir mekanı bohem temaya bürümek için en önemli detaylar. El emeğinin ve doğanın birleşiminden rüya gibi bir ambiyans ortaya çıktığını göreceksiniz.

Bohem düğün konsepti herkesin ilgisini çekebilecek türde çarpıcı bir tema. Rahat, samimi, şık, doğal, etkileyici ve romantik… Bu kadar çok sıfatı bir araya getiren çok az konsept vardır ve bir düğün için biçilmiş kaftandır.

Post a comment