Düğünleri Konu Alan Eğlenceli Filmler

Düğünleri Konu Alan Eğlenceli Filmler

Düğün hazırlıkları, yapılması gerekenler, planlar, konuşmalar, koşturmalar, provalar, her şey bir yana dursun biraz da bu süreci eğlenceli kılacak etkinliklere vakit ayırın! Ne gibi mi? İçinde bulunduğunuz durumu en eğlenceli şekilde anlatan, düğünleri konu alan eğlenceli filmler ile tabii ki!

İzlerken kendinizden bir şeyler bulacağınız, belki de çok uzak kalıp sadece eğleneceğiniz, bolca gülüp, duygulanacağınız ve kesinlikle ilham alacağınız filmlerin listesi bizden; izlemesi sizden!

  1. The Wedding Planner/Darısı Başıma (2001)

Jennifer Lopez ve Matthew McConuaghy’nin başrollerinde yer aldığı filmde; başarılı bir düğün organizatörünün, planlamasını üstlendiği bir düğünde, damada aşık olmasını anlatıyor.

 

  1. Bride Wars/Gelinlerin Savaşı (2009)

Anne Hathaway ve Kate Hudson’ın başrollerinde oynadığı, inanılmaz eğlenceli bir film. Çocukluklarından beri ayrılmayan ve The Plaza Hotel’de evlenmeyi hayal eden iki arkadaşın, aynı dönemde evlenmeleri ve The Plaza’da düğün yapmak için savaşmak zorunda kalışlarını konu ediniyor.

 

  1. Runaway Bride/Kaçak Gelin (1999)

Çok sevdiğimiz partnerler Julia Roberts ile Richard Gere’in başrollerde yer aldığı filmi izlemeyen yoktur herhalde! Filmde, sürekli düğünlerden kaçmasıyla meşhur olan bir gelin hakkında yazı yazmak isteyen gazetecinin hikayesi anlatılır.

 

  1. The Big Wedding/Büyük Düğün (2013)

Robert De Niro, Diane Keaton, Robin Williams, Katherin Heigl, Amanda Seyfried, Ben Barnes gibi isimleri bir araya getiren filmde; boşandıklarını çocuklarından saklayan bir çiftin, çocuklarından birinin düğününde evliymiş gibi davranmak zorunda kalmaları konu alınıyor.

 

  1. American Wedding/Amerikan Pastası Düğün (2003)

Çok sevilen Amerikan Pie serisinin üçüncü bölümünde; Jim ve Michelle’in, Jim’in hasta olan büyük annesi için düğün hazırlıklarını hızlandırmalarını konu alıyor.

 

  1. My Best Friend’s Wedding/En İyi Arkadaşım Evleniyor (1997)

Düğün temalı filmler dendiğinde ilk akla gelenlerden biri, bu filmdir. Julia Roberts, Dermot Mulroney ve Cameron Diaz’ın başrollerde olduğu filmde; en iyi arkadaşı Michael’in düğününde nedime görevini üstlenen ancak Michael’a aşık olduğunu fark edip, düğünü engellemek isteyen Jullianne’in hikayesi ele alınıyor.

 

  1. Bachelorette/Bekarlığa Veda (2012)

Lisede en çok dalga geçtikleri kız arkadaşlarının düğünlerinde bir araya gelen, aşkta yüzü gülmeyen, sorunlu üç kadının duygusal geçişlerini ve düğündeki maceralarını anlatan eğlenceli bir film. Tam kız arkadaşlarla toplanıp, izlenecek türden!

Post a comment