Düğün Fotoğrafı Trendleri

Düğün Fotoğrafı Trendleri

Uzun yıllardır açık havada düğün fotoğrafı çekilmek tercih ediliyor. Fakat çiftler sadece bununla yetinmeyip, konsept belirleme gibi yeni trendlere de ayak uyduruyorlar. Peki, bu senenin düğün fotoğrafı trendleri neler, hangi konseptler daha ön planda; hep birlikte göz atalım.

 

Pinterest Sağ Olsun!

Led ışıklar, ahşap objeler, kuru çiçekler, natürel ve beyaz tonlarının hakim olduğu dünyalar yaratarak konsept oluşturmak oldukça çok tercih ediliyor. Bu stile bohem stil de diyebiliriz. Pinterest esintili bohem stil fotoğraf konsepti, her ne kadar çok kullanılsa da içine yaratıcılık katarak, farklı hale getirmek de mümkün.

Bohem çerçevesinin dışına çıkıp, renklerde daha iddialı olabilir, hareketli ve uzun pozlama tekniği ile çekilen fotoğraflara ağırlık verilebilir. Böylece, moda olanın ötesinde ve iddialı düğün fotoğraflarınız olacaktır.

Doğal Işıktan Daha İyi Ne Olabilir ki?

Doğal ışıktan faydalanarak çekilen sade, duru fotoğrafların yeri bir başka! Engin deniz manzarası, orman manzarası ya da herhangi bir çiçek tarlasını mekan olarak seçip, gün batımı ya da gün doğumuna yakın bir saatte fotoğraf çektirebilirsiniz. Doğal ışığın verdiği efekt sayesinde çabasız, etkileyici kareler yakalanabilir. Abartıyı sevmeyen çiftler için en çok tercih edilen trend bu.

Trash The Dress!

“Trash The Dress” konsepti Amerika’da türeyen bir konsept. Düğünden sonra bir daha giyilmeyecek gelinlikleri kirleterek fotoğraflar çektirmek de diyebiliriz. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu konseptin fotoğraf çekimleri sırasında fazlasıyla eğlenecek ve bu eğlencenin harika anılara dönüştüğünü göreceksiniz. Düğünden sonra çekim yapmayı planlıyorsanız, bu konsepti değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Hikaye Yaratın!

Hikayesi olan fotoğraflar, son dönemlerde çokça tercih edilir oldu. Öylece durup, poz vermektense; albüme bakıldığında bir hikaye anlatan fotoğraflar için poz vermek çok daha anlamlı ve keyifli olabilir. Bu konsepti, iç ya da dış mekanda uygulamak mümkün. İleride dönüp baktığınızda duygusal anlar yaşatacak türden kareler isterseniz, bu konsepti deneyebilirsiniz.

Konseptiniz her ne olursa olsun; size, kendinizi rahat hissettirecek bir fotoğrafçıyla anlaşmanız da çok önemli. Bazen onların önerileri olur, bazen doğaçlama kararlar verilebilir, bazen kafanızda hazır bir fikirle gidersiniz fakat her koşulda enerjilerinizin uyması, fotoğraflarınıza yansıyacaktır.

Post a comment