Gelin Makyajı İçin Püf Noktaları

Gelin Makyajı İçin Püf Noktaları

Makyaj, bir kadın için oldukça önemlidir hele ki, düğün gününde! İyi makyajla güzelliğinizi ortaya çıkarmak isteyeceğiniz en özel gün. Peki, gelin makyajınızın nasıl olacağını belirlerken, nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız da gelin makyajı için püf noktaları hakkında size özel bir rehber hazırladık.

Tarzınızı Belirleyin

İyi bir düğün ambiyansı yakalamak için detayların uyumunu, bütüne yansıtmalısınız. Gelin makyajı da bu detaylardan biri. Gelinliğiniz, düğün mekanınız, konseptiniz, makyajınız için belirleyici olacaktır. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden ötürü, pek çok düğün mekanı birbirine benzer hale geliyor gibi görünse de detaylarla farkı yakalamak mümkün. Bu yüzden makyajınızı belirlerken de buna dikkat etmelisiniz.

Açık Fikirli Olun

Makyaj türlerinde sınırlı hareket etmemek gerek. Düğün konseptinize uygun bir makyaj stili belirleyecek olsanız da işin özü, sizin tarzınızdan geçiyor. Gelinler abartılı makyaj yaptırmalı ya da yaptırmamalı gibi yargılardan uzaklaşın ve canınız ne istiyorsa onu yapın.

Eyeliner ile belirginleştirilmiş gözler, kıpkırmızı bir rujla ortaya çıkan dudaklar, hiç makyaj yapılmamış gibi duran ışıltılı dokunuşlar, neon renklerin yarattığı iddialı görünüm; hangisi sizseniz, onun üzerinden makyajınızın stilini belirleyin. Kendinizi güzel hissetmenin en iyi yolu bu olacaktır.

Trendleri Takip Edin

Son trendleri takip edin fakat size uygun olmayan trendleri uygulamayın. Araştırmacı ruhunuzu ortaya çıkarın ve var olan tüm makyaj modelleri arasında kendinize uygun olanı yaratmak için var olan modellerden farklı noktaları da birleştirebilirsiniz. Böylece sizi yansıtan makyaj stilini belirleyebilirsiniz.

İyi Bir Makyöz/Makyör Bulun

İyi makyajın sırlarından biri, işin ustasına kendinizi teslim etmektir. İyi bir makyöz ya da makyör bulmak için çevrenize danışın, makyajını beğendiğiniz gelinlerin kimlerle çalıştığına bakın ve sosyal medyanın gücünden yararlanın.

Bütçe Planlaması Yapın

Bulduğunuz makyöz ya da makyörle çalışmak için uygun bütçeye sahip olmanız önemli detaylardan biri. Düğün sürecinde planlı hareket etmek için her harcama kalemine bir bütçe belirlemeniz de fayda var. Gelin makyajı için belirlediğiniz bütçe doğrultusunda çalışabileceğiniz en nitelikli kişilerle anlaşma yapmaya gayret edin.

Bir makyöz/makyörün kuaförle birlikte çalışması ile bireysel çalışması, farklı bütçelere tekabül edecektir. Bunu göz önünde bulundurarak araştırmanızı yapabilir; bireysel anlaşma ya da direkt olarak makyaj stüdyoları, kuaförlerle anlaşma yaparak kendiniz için en uygun kişiyle çalışabilirsiniz.

Post a comment