Işıltılı ve İddialı Gelinlikler

Işıltılı ve İddialı Gelinlikler

Daha önceki yazılarımızda çokça kez farklı gelinlik modellerinden hatta gelinliğe alternatif elbiselerden bahsettik. Şimdi de ışıltılı ve iddialı gelinliklerin cazibesinden bahsedeceğiz.

Genele göre daha az sayıda insanın tercih ettiği pul ve payetlerin, elbiselerin havasını inanılmaz şekilde değiştirdiği tartışılmaz bir gerçek. Farklı ve iddialı bir gelin olmak için siz de tercihinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz.

Sıra dışı aksesuarlar

Payetli elbiseler başlı başına baskın bir tarza sahip ama bir kere o yola girince yine baskın ve renkli olan aksesuarlar kullanmak da farz oluyor. İddiasını katlayan bu stille akıllardan silinmeyen bir ilham perisine dönüşebilirsiniz. Taçlar, ayakkabılar, saç aksesuarları o ışıltılı tarzınızı daha da destekleyecek.

Büyük gelin buketleri

İddiadan bahsediyorsak bundan çiçekler de nasibini almalı. Büyük, renkli, canlı ya da kuru buketlerle gösterişinizi perçinlemekten çekinmeyin.

Renkli ayakkabı ve çoraplar

Minimal gelin ayakkabıları asla bu stilin bir parçası olamaz. Bu yüzden gözler, yüksek topuklu ve renkli tasarımlı ayakkabılara çevriliyor. Belki farklı bir stil adına Converse gibi bir ayakkabı da tercih edilebilir. Ancak topukluların tamamlayıcılığı bir başka. Bir de renkli çoraplar var tabii! Elbiseniz mini olacaksa ayakkabının görevini çoraplara devredebilirsiniz; o da tek başına çekiciliği iyi üstlenecektir.

Deri ceketlerin çekiciliği

Siyah ya da farklı renkte bir deri ceket, bu stilin inanılmaz bir eşlikçisi olacaktır. Aykırı tarzın bütünleyici bir tamamlayıcısı olan bu parçayla havanızı katlayın. Hatta mümkünse pembe, mor gibi bir renk kullanmaktan çekinmeyin. Derinin yanı sıra, ışıltılı dokunuşları olan farklı bir ceket giymeyi de tercih edebilirsiniz.

Tek başına ışıltı ve biraz renk

Baş rolü paylaşan detaylardan, aksesuarlardan uzaklaşıp tek başına ışıltının gösterişli kanatları altında süzülmeye ne dersiniz? Güçlü bir duruş sergileyen bu elbiseler, hiçbir şeye ihtiyaç duymayabilirler de… Ancak yine de ufak ufak renklerle hareketlilik katmaktan da çekinmeyin deriz.

Sadeliğin kullanılacağı zaman düğün günüm değildir diyen tüm gelinleri bu stilden ilham almaya davet ederiz.