Gelinliğe Alternatif Elbiseler

Gelinliğe Alternatif Elbiseler

Pek çok insan için şaşırtıcı gelebilir ancak bazı kadınlar gelinlik giymek yerine farklı elbiseleri tercih edebilirler. Özellikle pandemi sebebiyle düğünlerin formatında keskin değişikliklerin uygulanması ile gelinliğe alternatif elbiseler daha revaçta diyebiliriz. Bu sebeple sizler için şıklıktan ve gelin olmanın cazibesinden ödün vermeyen elbise modelleri derledik.

Bazıları siyah sever

Alışılanın tam tezat rengi olan siyah, iddiası ve tarzı farklı gelinler için şık bir alternatif olabilir. Göz alıcı, çarpıcı ve farklı bir gelin olmayı isteyenler tercihlerini uzun ya da kısa, dantel ve şifon ağırlıklı siyah bir elbiseden yana kullanabilirler. Yıllar sonra bile fotoğraflara baktığınızda iddianız için övünüyor olabilirsiniz.

Mavi uğurlu bir renktir

Bildiğiniz gibi bir inanışa göre; mavi, eski, yeni ve ödünç alınmış bir eşya ile evlenmek uğur getirir. Bu dörtlünün bir halkasını mavi elbiseyle tamamlayabilirsiniz. Yumuşak, zarif bir stilin tamamlayıcısı mavi elbiseyle büyüleyici görünebilirsiniz.

Beyaz ve renkli detaylar

Beyaz ve tonlarından vazgeçemem diyorsanız, iki parçalı bir elbiseyle beyaz ve farklı bir rengi birleştirebilirsiniz. Veya tamamen beyaz bir elbisede renkli detaylar kullanabilirsiniz. Her ikisi de çekici görüntünüzü destekleyecektir.

Işıl ışıl bir görüntüye kim hayır der?

Pullu, parıltılı ya da işlemeli bir elbiseyle ışıl ışıl bir hava yakalayabilirsiniz. Gri, bronz ya da altın sarısı renklerde parlak bir elbiseyle iddialı bir gelin olmayı kim istemez ki?

Renkle yetinmeyip detayları değiştirenler

Renkli elbise giymek en farklı stil olabilir ama bir de bu elbiseye alışılmışın dışında detaylar eklemek de tüm havanızı değiştirebilir. Püsküller, danteller, ışıltılar kullanılmış bir elbiseyle ilgi çekici bir gelin olabilirsiniz. Bohem stildeki bu elbise içinde yıllarca konuşulacak bir tarz yaratmanız mümkün.

Rengi, boyu, kumaşı ne olursa olsun, en güzel gelinlik, içinde kendinizi en iyi hissettiğiniz gelinliktir. Tüm alternatif modellere bakarken bu önemli noktayı atlamayın.