2021 Ev Dekorasyon Trendleri

2021 Ev Dekorasyon Trendleri

Evlilik süreci hazırlıkları, gelinlik tasarımları, mekanlar derken içinde bulunduğumuz süreçte çiftlerin en çok vaktini geçirecekleri yeni evlerine dair birkaç fikir vermenin iyi olacağını düşündük. Tam anlamıyla pandemi sona ermeden düğünler ve kutlamalar eski tadında olmayacağı için oraya harcanan vakti ev dekorasyonu için ayırabilirsiniz. Bu yüzden sizlere 2021 Dekorasyon trendlerinden bahsedelim istedik.

Bohem dokunuşlar

Ev dekorasyonunda bohem dokunuşlar uzun zamandır tercih ediliyor ve bu sene de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hasırlar, makromeler bu sene de evlerin renk katılmayı bekleyen noktalarını güzelleştirecek.

Doğaya olan özlem evlere yansıyor

Pastoral desenlerde duvar kağıtları, mobilyalar ve bu stili yansıtan tablolar, 2020’den beri evlerde en çok tercih edilen detaylar. Ayrıca, yine doğanın güzelliğini yansıtan renklerde duvar boyaları da yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Güneşi yansıtan turuncu, ormanları anımsatan yeşil tonları, deniz ve göğün ferahlığını yansıtan mavi tonları ile evlerin duvarları sıkıcılıktan uzaklaştı. Oldukça sevilen bu akım, 2021’de devam edeceğe benziyor.

Evde daha sık vakit geçiriyor olmak, evlerin yeni üyeler kazanmasını sağladı ve neredeyse herkes bitki bakımına yöneldi. Tüm güzelliğiyle evleri saran bitkilerin varlığı tüm havayı bir anda değiştiriyor.

Minimal tasarımlar

Renkli, standarttan uzak, canlı renklerde, yumuşak hatlara sahip mobilya tasarımları hiç olmadığı kadar çok tercih ediliyor. Alışılagelmiş tasarımların aksine farklılıkla birlikte sıcaklık da katan bu mobilyalar, evlerinizin havasını çok değiştirecek.

Gerçek bir klasiktir vintage

Vintage parçalar kıymetini korumaya devam ediyor. Aksesuar ve mobilyalarda vintage parçaları seçtiğinizde evinize bir yaşanmışlık, seçkinlik ve sıcaklık kattığınızı hemen fark edebilirsiniz. Yaşanmışlıklarıyla yanı başımda dursa yeter diyen anneanneler gibidirler. Bu yüzden küçük bir aksesuar dahi olsa vintage bir parça mutlaka alın.

DIY akımının en güçlü dönemleri

Her ne kadar pandeminin başındaki kadar olmasa da DIY yani, do it yourself (kendin yap) akımına kendimizi kaptırdığımız dönemlerdeyiz. Evinizde de kendi elinizden çıkan bir eşya olmazsa olmaz. Ayna, perde, vazo, duvar süsü ya da elinizden her ne geliyorsa yapın ve kullanmanın keyfini sürün.

Dekorasyonla ilgili ilham kaynaklarına bir sonraki yazımızda da devam edeceğiz.