2021 Damat Stiline Yakın Bakış

2021 Damat Stiline Yakın Bakış

Düğün süreci ile ilgili trendler, yenilikler ve moda akımı elbette ki sadece gelinlerle ilgili değil. Artık damatlar da en az gelinler kadar ön planda ve bunda damatlık olarak adlandırdığımız takımlara farklı dokunuşlar yapmanın büyük etkisi var. Bu sebeple, 2021 damat stiline yakın bakış atıp, yenilikleri sizlerle paylaşmak istedik.

Bakalım 2021 yılında damatlar nasıl giyinecek?

Klasikten Şaşmayanlar

Klasik smokinden şaşmayan damatların sayısı oldukça fazla. Ancak ufak dokunuşlarla bu klasik çizgiyi biraz hareketlendirmekten de kaçınmıyorlar. Bu, dümdüz bir takımda “kadın eli değmiş” hissi veren dokunuşlar ya yaka çiçeği ya mendil ya da detaylardaki renkler olabiliyor. Ve bu ufak dokunuşlar inanın ki havayı değiştirmeye yetiyor.

Kadifenin Asaleti

İyi ve kaliteli bir kadife ceketin asaleti çok az şeyde vardır. Kış damatlarının pek çoğu bunun farkında olacak ki, son yıllarda kadife ceketin ön planda olduğu damatlıklar çok tercih edilir oldu. 2020 yılında da şık giyindiğimiz az ortam olduğunu düşünürsek, insanın kendini iyi hissettiren şeylere ve farklılıklara daha çok önem vermesi normal karşılanıyor. Ve bu durum 2021’de de devam edecek, kadife ceketiyle aurasını arttıran damatları bol bol göreceğiz.

Renkler ve Desenler

Nasıl ki düğün temaları, gelin çiçekleri, makyajlar, gelin ayakkabıları hatta duvaklar bile renklendi; e, damatlar da renklenmeye başladı. Son yıllarda klasik çizgiden uzaklaşan damatları sıkça görür olduk; özellikle sıra dışı ve yaratıcı konseptli bir düğün söz konusuysa, damatların renkli olması da her şeyi tamamlıyor. Desenli kravatlar, mendiller, bordo, gül kurusu, pembe gibi canlı fakat asil renklerin tercih edilmesini 2021’de de göreceğiz.

Aksesuar Önemlidir

Sadece gelinlerin değil, damatların da aksesuarı var. Ve artık bu aksesuarlar daha çok önem kazanıyor. Sadece papyon, kravat, mendil ya da yaka çiçeğinden bahsetmiyoruz. Takımın rengini ortaya çıkaran tonlarda ve farklı modellerde ayakkabılar, şapkalar, gözlükler, bileklikler damatların gözdesi haline geldi. Konsept ve stille uyumlu olarak, 2021’de de o güzel aksesuarlar kullanılmaya devam edecek.

Salaş Şıklık

Damatlar da salaş ve şık olabilir. Özellikle son yıllarda akım haline gelen bohem düğün konseptini uygulayan çiftler salaş şıklığı tercih ediyorlar. Geliniyle uyumlu olmayı seven damatlar da ceketleri atıyor bir kenara ve renkli aksesuarlarına pantolon askısını ekliyorlar. Sade, basit, şık ve etkileyici…

Zıtlıkların Uyumu

Son olarak birkaç detayla iddialı hava yakalamayı seven damatlara gelelim; onlar “zıtlıkların efendisi” oluyorlar. Koyu tonlarda sade görünümlü ve klasik parçalardan oluşan takımın düğmeleri, dikişleri, yaka çiçeği, mendili, papyonu ya da kravatı renkli tercih ediliyor. İşte bu da detayın getirdiği şıklık, zıtlığın getirdiği uyum oluyor. 2021’de bu şık beyefendileri çok göreceğiz ve görmekten memnun olacağız.

Post a comment