Kış Temalı Düğün Fotoğrafları

Kış Temalı Düğün Fotoğrafları

Kış, romantizme çok yakışan bir mevsim. Son yıllarda çiftler de bunu fark etmiş olacaklar ki, düğünleri ne zaman olursa olsun, fotoğraflarını kış mevsiminde çektiriyorlar. Pandemide düğün yapamayabilirsiniz fakat kış temalı düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Mutluluk Kaynağı

Kar yağınca genel olarak mutlu olur herkes. Bazen çocukluğunuza döner ve çılgınca kar topu oynarsınız; bazen de sadece yağışını izleyerek keyiflenirsiniz. Düğün fotoğrafı da hayatınızın en özendiğiniz fotoğrafları olacak belki de… Bunu da keyif aldığınız bir şeyle birleştirin ve karın içinde cesurca, mutlulukla fotoğraflarınızı çektirin.

Romantizmin Kaynağı

Karlarla kaplı bir orman sizin kulağınıza da masalsı gelmiyor mu? Evet karlarla kaplı bir sahil ya da şehirde de çekim yapılabilir. Fakat kar, ormanın renkleriyle inanılmaz bir ahenk yaratıyor. Eskimeyecek, zamansız stilde fotoğraflarınızla mutlu gününüzün anılarını oluşturabilirsiniz.

Mekan Seçimi

Türkiye’de kar ve kayak merkezi olan çok özel yerler var. Hemen hemen her şehirden kolaylıkla ulaşılabilecek rotada olduklarını söyleyebiliriz. Uludağ, Kartepe, Abant, Palandöken, Sarıkamış sizlere istediğinizi verecek kayak merkezleri. Üstelik çok eğlenceli fotoğraflar çıkabilir.

Bunun yanı sıra; kış aylarının başlamasıyla kar yağışı almaya başlayan şehirlere de gidilebilir; İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerindeki şehirlerden birini seçebilirsiniz. Peri bacalarına düşen karlarıyla Kapadokya, yeşil ve beyazın büyüleyici ahengiyle Artvin, Rus romanlarından çıkmış gibi duran karlı Kars, romantik fotoğraf mekanınız olabilir.

Aksesuarlar Sade Olmalı

Doğa size cömert renkler verecek siz de ona saygı ve sadelikle yaklaşın. Saç aksesuarlarınız, gelin buketiniz, takılarınız olabildiğince sade olsun ki, o romantik ve duru havayı yakalayın. İddialı bir hava yaratmak isterseniz de bordo ve siyah tonlarını işin içine katabilirsiniz.

Işıktan Faydalanın

Kışın fotoğraf çektirmenin en iyi yanlarından biri de kusursuz bir doğal ışık olmasıdır hele ki, karlı bir alanda çok iyi ışık olur. Bu da sizi ve fotoğrafçıyı rahat ettirecek önemli bir avantajdır. Işık iyi olduğu sürece kötü bir fotoğraf çıkması mümkün değildir.

Makyajınıza Biraz Ren Katın

Genel olarak sade olmanızdan bahsettik ve gelin makyajında da sadeliğe önem vermenizi tavsiye ederiz. Fakat kırmızı ruj kullanmanız harika bir etki yaratacaktır.

Teninize ve tarzınıza uygun kırmızı tonlarında bir rujla çarpıcı bir etki yakalayabilirsiniz.

Post a comment