Düğün Ajandası Tutmanın Faydaları

Düğün Ajandası Tutmanın Faydaları

Düğün sürecine girdiğiniz andan itibaren bitmek bilmeyen bir yapılacaklar listesi etrafınızı sarar. Her birini kolaylıkla halletmek için planlı hareket etmeniz sizi rahatlatacaktır. Bunun için de bir düğün ajandası tutabilirsiniz.

 

Düğün ajandası tutmanın faydaları ve nasıl ajanda tasarlayacağınıza dair tüm bilgileri sizler için bu yazıda topladık.

Ajanda Tutmanın İncelikleri

İlk olarak işlerinizi kronolojik şekilde sıralayın. Bulunduğunuz tarihten, düğün tarihinize kadar bitirmeniz gereken tüm işleri, önceliklerine göre sıralayın. Ardından her iş için belirli tarih aralıkları belirleyin ve randevuyla halledeceğiniz işler için randevularınızı alın ve ajandanıza kaydedin.

Tek seferde yapacağınız işlerle aşamalı yapacağınız işleri birbirinden ayırın. Her iş kalemi için de not yazacağınız bir bölüm bırakın. Yaptıkça notları ekleyin, varsa eksikleri halletmek için yeni bir tarih belirleyin.

Ajandanızı Kendiniz Tasarlayın

Düğün ajandası olmak üzere kullanılmak için tasarlanmış hazır defterler var. Fakat işleri daha eğlenceli hale getirmek için tasarımı hazır defterlerden almak yerine boş bir defter alıp, ajandanızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz konuyla ilgili Pinterest’te de bol bol ilham ve fikir kaynağı bulabilirsiniz.

Renkli kalemler, stickerler, fotoğraflar kullanarak, yaratıcılığınızı da işin içine katarak harika bir ajanda hazırlayabilirsiniz. Böylece, iş planlama kısmının eğlenceli olmasının yanı sıra, sonrasında size güzel bir anı kalacağını da unutmayın.

Duygularınızı da İşin İçine Katın

İş planlarınızı bitirdikçe, o gün için size anı kalacak bir objeyi ajandanızın içine koyabilirsiniz. Gelinlik randevusu kartı, bir çiçek, bir çikolata kağıdı, belki o gün çekilen bir fotoğrafın baskısı gibi şeyler olabilir.

Her gün için hislerinize dair birkaç cümle ekleyin. Sadece iş bitti diye değil, ne hissettiğinize dair notlar tutmak, hem o gün için sizi rahatlatacak hem de ileride çok tatlı bir hatıra olacak. Aslında bir nevi düğün sürecinizin günlüğü gibi düşünebilirsiniz.

Ajandanızı Dijital Ortamda da Hazırlayabilirsiniz

Ben defter, kalemden değil de dijitalden yanayım diyenler, siz de onlarca planlama uygulamasından birini kullanarak ajandanızı hazırlayabilirsiniz. Google Keep, Notes, Evernote, Todoist ve Any.do gibi uygulamaları kullanarak dijital evlilik ajandanızı tasarlayın.

Planlı iş yapmak, yapacağınız her işi yarı yarıya halletmiş olmanız anlamına gelir. Hızlı, pratik ve en az sorunla bu süreci atlatmak için ajandalarınızı hazırlamaya başlayın. Sonra iyi ki yapmışım diyeceksiniz!

Post a comment