Pandemi Döneminde Gidilecek En İyi 5 Balayı Destinasyonu

Pandemi Döneminde Gidilecek En İyi 5 Balayı Destinasyonu

Pandemi ile birlikte yaşanan değişiklikler düğünlere ve balayına yansıdı. Önceleri balayı için sadece romantik yerler düşünülürken, şimdilerde daha az insanın olduğu sakin bölgeler tercih ediliyor. Yurt dışına çıkmak da eskisi kadar tercih edilmediği için ülkemizde balayı yapılabilecek sakin yerler ön plana çıkıyor.

Sakinlikle birlikte gelen güzelliğin tadını çıkarmanız için ülkemizde gidebileceğiniz birbirinden özel yerler var. Pandemi döneminde gidilecek en iyi 5 balayı destinasyonu hangileridir, sizler için derledik.

Gökçeada

İstanbul’a yakın konumunun yanı sıra, sahip olduğu enfes doğası, tarihi ve deniziyle etkileyici bir yer Gökçeada. Eskiden daha sakin olduğu söylenebilir fakat geniş bir yüzölçümüne sahip olması ve ada içerisinde gezmek için araca ihtiyaç duyulması nispeten sakinliğini korumasına yardımcı oluyor. Yeni yerler keşfetmek, kendine has ambiyansında rüyalara dalmak için Gökçeada ilk tercihlerden olabilir.

Göcek

Göcek’te sakin bir tatil yapmak için tekne kiralayabilirsiniz. Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası gibi birbirinden özel koylarda sakin ve keyifli bir balayı geçirmeniz mümkün. Üstelik tekne tatilinin verdiği inanılmaz hazzı da tadabilirsiniz. Deniz, güneş temalı tatil sevenler, rotasını buraya çevirebilir. İçinde bulunduğumuz ekim ayı için de ideal bir lokasyon.

Dilek Yarımadası

Aydın’da bulunan Dilek Yarımadası, henüz çok keşfedilmeyen yerlerden biri. Cennetten bir parça gibi olan bu adanın denizine hayran olacaksınız. Rum mimarisiyle bezenmiş sokaklar, turkuaz suların sarmaladığı koylarıyla aradığınız romantizmi de burada bulabilirsiniz. Sakin ve romantik bir balayı için ideal tercih olacaktır.

Mazıköy

Bodrum’un sakin kalan nadir köylerinden biri. Ulaşımı da kolay olan Mazı, bozulmayan doğası ve temiz havasının yanı sıra, harika koylarıyla herkesin görmesi gereken yerlerden. Bodrum’un kalabalığına karışmak istemeyen balayı çiftler için oldukça ideal bir yer. Hatta yorucu geçen bir sürecin sonunda dinlenmek için seçilebilecek en iyi yer. Aradığınız sakinlikse doğru yer burası.

Datça

Datça’nın merkezi yaz sezonunda kalabalık fakat koyları ve merkeze bağlı köyleri için aynı şey söylenemez. Datça’da tekne tatili yapabilir ya da merkeze bağlı, bakir köylerinden birinde tatilinizi sürdürebilirsiniz. Ege ve Akdeniz’in tüm güzelliklerini alan bu harika yarımada, balayında istediğiniz her şeyi size sunacaktır.

Tabii tüm bu sakin bölgelere gitseniz dahi, kişisel tedbirlerinizi almayı ihmal etmeyin ve kalacağınız tesisin, gideceğiniz yerlerin de gerekli tedbirleri aldığından emin olun. Böylece balayınız, ileride güzel hatırlayacağınız bir anı olacaktır.

 

Post a comment