Pandemi Sürecinde Kuaför Kuralları

Pandemi Sürecinde Kuaför Kuralları

Evlenmek üzere olan tüm çiftlerin bildiği üzere, pandemi sürecinde düğün dünyasına dair pek çok şey değişti. Bu değişiklikler ne zaman sona erecek ya da erecek mi bilemiyoruz. Belki de yeni düzenimizin başlangıcı bile olabilir.

Sürecin belirsizliği, bizi yeni alışkanlıklara ve planlamalara yöneltiyor. Her şey şekil değiştirmeye başladı. Bunlara gelin olmanın en iyi hissedildiği kuaför aşamaları da dahil.

Kuaförlerde Alınan Önlemler Nelerdir?

Kuaförlerin uyması gereken kurallar, Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yayınlandı. Bu kurallara göre artık gelin ve nedimeler grubu olarak kuaföre gitmeniz mümkün değil. Bu kısım biraz üzebilir fakat üzülmeyin ve hayatınızın tek nedimesini yanınıza alarak bu güzel sürecin tadını çıkarın.

Hijyen koşulları, kuaförlerde üst seviyeye çıkarıldı fakat kişisel olarak siz de hijyene dikkat etmelisiniz.

Maskesiz kuaföre gitmeyin ve yanınızda mutlaka yedek maske bulundurun.

Mütemadiyen el hijyeninizi sağlayın.

Makyaj Sırasında Ekstra Hijyen Önlemi Alın

Gelin makyajını yaptırmak tabii ki olmazsa olmaz! Fakat mikrobun ağız, burun ve göz temasıyla bulaşma ihtimalini göz önünde bulundurarak kendi malzemelerinizi götürmenizi tavsiye ederiz.

Tüm malzemelerin ve fırçaların size ait olması, sizden başka kimsenin kullanmaması oldukça önemli ve dikkate alınması gereken bir durumdur. Kardeşiniz, anneniz dahi olsa, sizin malzemelerinizi kullanmasına izin vermeyin.

Size makyajı uygulayan kişinin el hijyenini sağladığından emin olun ve maske takmasının zorunlu olduğunu unutmayın. Takmıyorsa hatırlatın. Siz de dudak makyajı kısmına kadar maskenizi takılı tutun ve mümkünse o kısmı siz tamamlayın.

Makyaj Dünyasında Pandemi Trendlerine Ayak Uydurun

Düğün ve nikah etkinliği sırasında maske takacaksınız fakat kusursuz görünmek, iyi hissetmek için maske takıyor olmak, size engel oluşturmamalı. Ona göre makyaj malzemeleri seçerek, işinizi kolaylaştırın.

Şu an kozmetik dünyası pandemiye ayak uydurdu ve maskeye bulaşmayan fondöten, kapatıcı gibi ürünler üretmeye başladı. Onlara bir göz atabilirsiniz.

İz bırakmayan rujlar uzun süredir aşina olduğumuz bir ürün zaten ve kullanmak için en doğru dönem olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun lafın kısası; hayatınızın en özel gününde sağlığınızı kaybetmemek için özen göstermeniz gerekiyor. Maske, mesafe ve hijyen kuralına uymayı ihmal etmeden hayalini kurduğunuz o günün tadını çıkarın. Ve bu dönemi kolay geçirmeniz için var olan her şeyden faydalanmayı da ihmal etmeyin.

Post a comment