Gelinlik Seçiminde Yapılmaması Gereken Hatalar

Gelinlik Seçiminde Yapılmaması Gereken Hatalar

Yıllardır nasıl bir gelinlik giyeceğinizi hayal ettiniz ve kafanızda farklı modeller tasarlayıp durdunuz. Gün geldi ve hayalleriniz artık gerçeğe dönüşecek. Fakat hala model konusunda kararsızlıklarınız var değil mi? Bunların sizi yanlış yönlendirmemesi ve hayalinizdeki gibi bir gelin olmanız için birkaç ipucu yeter de artar bile!

Gelinlik seçiminde yapılmaması gereken hatalardan uzak durarak, muhteşem gelinliği kolayca bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalardan kısaca bahsedelim!

Bol bol gelinlik modeli bakın

Her gün saatlerimizi harcadığımız Pinterest, Instagram gibi uygulamalar, sizin gelinlik rehberiniz haline gelmeli. En çok beğendiğiniz modelleri kaydedip, aralarındaki ortak özellikleri bulun. Ve sizi o modele çeken detayı belirleyip, üstüne gidin. Bu detay, gelinliğinizin en belirgin özelliği olacak.

 

Sizi en iyi yansıtacak tasarımcıyı bulun

Sosyal medyadan gelinliğinizi beğendiğiniz kişilerin kimlerle çalıştığına bakın. Ve bir gününüzü sadece gelinlik butiklerine bakmak için ayırın. Bu emeklerin sonunda sizinle aynı dili konuşan, “doğru” tasarımcıyı bulacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Fiyat konuşmaktan çekinmeyin

Doğru tasarımcıyı bulunca bütçeniz için doğru fiyatı konuşmak, yapmanız gereken ilk iş olmalı. İstediklerinize biçilen fiyat ile bütçeniz arasında dengeyi kurmak için bunu yapmanız şart. Aksi takdirde, heves kırıklığı yaşamanız mümkün olabilir. Baştan kartlarınızı açık oynamak ve pazarlık yapmak, sizin lehinize bir durum yaratacaktır.

Detay her şeydir!

Gelinlik seçiminde rol oynayan püf noktaları vardır; etkisi oldukça büyük olan püf noktaları… Kumaş türü, işlemeler, eşlik edecek aksesuarlar, fermuarın dizaynı, dantellerin uygulanışı, dikişteki incelikler, düğün mekanı, düğün konsepti, fiziksel özellikleriniz, stiliniz ve gelinlikten beklentileriniz… Her biri model seçiminde rol oynayacak detaylar.

Bahsettiğimiz başlıkları göz önünde bulundurarak gelinliğinizi seçerseniz, hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Yeni fikirlere açık olun!

Provalarda, tasarımcınız ya da yanınızda gelen kişilerden size farklı fikir ve öneriler gelebilir. Her birini değil; sadece süzgecinizden geçirdiklerinizi dikkate alın. Sizin görmediğinizi görüp, doğru yönlendirmelerle gelinliğinizin daha çekici hale gelmesini sağlayabilirler.

 

Uzun lafın kısası; içinde kendinizi mutlu hissettiğiniz gelinlik doğru gelinliktir. Fakat emin olun, o hissi yakalamanın yolu da bu detayların kusursuzca bir araya gelmesinden geçiyor. Bunu göz önünde bulundurarak mükemmel gelinliğinizi bulun ve keyfini sürün!

Post a comment