Gelin Çiçeklerinde Son Trendler

Gelin Çiçeklerinde Son Trendler

Güzel bir gelin olmanın yolu, detaylara bağlıdır. En önemli detaylardan biri de gelin çiçeğidir. Son yıllarda her şey gibi, gelin çiçeklerinin de stili ve tarzı değişti. Sadelikle renkliliğin iddiası birbiriyle kapışıyor desek yeridir.

Peki, gelin çiçeklerinde son trendler neler? Gelin çiçeği nasıl seçilir, hangi detaylar dikkate alınır? Merak edilen tüm soruların yanıtı bu yazıda!

Büyük çiçekler yeni gözdemiz oldu!

Gelinlikler sadeleştikçe, detaylarda gösterişe eğilim başladı. Gelin çiçekleri de bu gösterişten nasibini aldı ve eskisine göre daha büyük, daha renkliler. Koca bir saksıyı elinizde tutuyor havası yaratan büyük çiçeklerle çarpıcı bir hava yakalayabilirsiniz.

Yeşile daha çok önem veriliyor

Yeşil yapraklı çiçekler bu senenin modası. Daha önce gelin buketinde hiç görmediğimiz kaktüsler, okaliptüsler, pilealar ve daha bunun gibi pek çok yeşil yapraklı bitkiler popülerleşti. Bu çiçekleri gelin buketlerinde bolca gördük ve görmeye de devam edeceğiz gibi duruyor. Beyazla yeşilin ahengi, başka hiçbir şeyde yok! Bu ahengi sevenler için inanılmaz yaratıcı tasarımlar yapıldığını söylemek gerek.

Kuru çiçekle gerçek çiçeklerin uyumu

Bir dönem gelin buketinde kuru çiçek kullanmak çok tercih ediliyordu. Şimdilerde ise, kuru çiçeklerle gerçek çiçeklerin karışımı aranjmanlar ön plana çıkmaya başladı. Konseptinizi ön plana çıkaracak tonlarda yapay ve gerçek uyumlu buketlerle hafızalar kazınacaksınız.

Birbirini tamamlayan zıt renkler

Mor, kırmızı, turuncu, pembe gibi iddialı renkleri bir araya getiren aranjmanlarla ilgi çekici bir görüntü yakalayabilirsiniz. Çiçeğiniz gelinliğinizi, gelinliğiniz de çiçeğinizi ön plana çıkaracak ve muhteşem görüneceksiniz.

Peri misali bembeyaz

Bembeyaz aranjmanlar masum ve saf bir gelin buketi olabilirler. Beyaz, krem ve uçuk pembe tonlarıyla hazırlanan buketinizle gerçek bir peri gibi görünebilirsiniz. Ne de olsa beyazı bu kadar yoğun kullanabileceğiniz başka bir etkinliğiniz daha olmayacak. O halde, tadını çıkarın ve beyaz gelin buketiyle zarif bir stil yakalayın.

Gelin çiçeği nasıl seçilmeli?

Gelin çiçeği seçerken, sevdiğiniz çiçeklere öncelik vermenin yanı sıra, bazı detaylara da özen göstermelisiniz. Konseptiniz, gelinliğiniz, saç ve makyaj stiliniz de çiçekler üzerinde büyük rol oynuyor. Her bir detayın birbirini tamamlamasıyla mükemmeli yakalayabilirsiniz. Bu yüzden çiçek seçimlerinde bütün resmi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Küçük bir not daha: Gece sonunda, bekarlara atmak için ayrı bir çiçek hazırlayabilirsiniz. Böylece çiçeği kapan kişide de sizde de bir anı kalmış olabilir.

Post a comment