2020 Gelinlik Modası: Sadeleşiyoruz

2020 Gelinlik Modası: Sadeleşiyoruz

Son 2-3 yıldır sade ve yalın çizgisiyle iddiasını ortaya koyan gelinlik modelleri görüyoruz. Klasikleri seven gelinler de var elbet fakat pek çok marka ve tasarımcının bu sezon için hazırladığı modellerde de sadelikten gelen şıklık hakim.

 

Sadelik demek, ilgi çekici olmamak değildir. Aksine doğal şıklık demektir. Zaten günün yıldızı sizsiniz, ne giyseniz ilgi çekeceksiniz. Bu yüzden abartıdan uzak, sizi anlatan zarif bir model tercih etmeniz daha doğru olabilir.

 

Peri kızı havası veren uçuşan etekler

Şıklığın detaylarda gizlenmesinin bir yansıması olarak; bu yılın ve geride bıraktığımız 2-3 yılın en öne çıkan trendi, uçuş uçuş eteği olan gelinlikler. Hafif şifonlar kullanmak, belki onlara biraz renk katmak, sizi rahat ettirirken çok da şık gösteren bir detay. Gelinliğin tamamı da şifon olabilir; tamamen tarzınıza ve tercihinize bağlı!

 

Dantelden vazgeçmek yok!

Dantel, gelinliğin vazgeçilmez bir parçası gibi… Bundan 100 yıl önce de gelinlikte dantel vardı ve muhtemelen bundan 100 yıl sonra da olacak. Siz de dantel sevenlerdenseniz, bu detayı daha gizemli ve şık bir şekilde kullanmaya özen gösterin.

Sade işlenmiş, kaliteli bir dantel tüm gelinliğe uygulanabilir ya da sadece göğüs, sırt dekoltesinde, belki de sadece etekte kullanılabilir. Doğru uygulama ve doğru dantel seçimiyle inanılmaz gösterişli ve şık bir hava yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

 

 

Aplike kullanmak bu sene de moda!

Çiçek aplikeler, parıltılar, tüyler, bu sene de gelinliklerde bolca göreceğimiz bir detay. Özellikle açık alan düğünlerinde giyilecek bir gelinlik için oldukça doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Hem enerjik hem de şık bir hava yaratıyor. Kır ya da kumsal düğünü yapanlar, zarif aplikelerle gelinliklerini hareketlendirebilirler.

 

Vücut hatları zarifçe ortaya çıkıyor

Transparan kumaşlar, vücudu saran modeller, zarafetle uygulanmış sırt ve göğüs dekolteleri, etek yırtmacı gibi detaylar, bu yılın gözdelerinden. Zarif bir duruş ve kararında bir seksilik katan bu detaylarla büyüleyici ve çarpıcı bir hava yakalayabilirsiniz. Önemli olan tek şey, tarzınıza ve vücut tipine uygun olanını seçmek!

 

Pandemi modası kısa gelinlikler

Pandemi nedeniyle pek çok çift düğünlerini iptal etti ya da bu fikirden uzaklaştı. Nikah ve sonrasında küçük bir grupla “mesafeli” yemek yiyerek günlerini kutlamayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu durum gelinliklere de yansıdı ve daha çok elbise giyilmeye başlandı. Kısa gelinlikler, hiç olmadığı kadar revaçta.

Sizin kutlamanız da pandemi etkisindeyse, tarzınıza uygun kısa gelinlik ve elbiseler tercih edebilirsiniz. Çekiciliğinizden bir şey kaybetmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Modayı ve trendleri takip etmek, size ilham verecektir. Fakat önceliği, kendinizi en mutlu, en güzel hissettiğiniz gelinliğe verin. Seçiminizin, konseptinizle bir bütün haline gelmesini sağlayın. İşte, o zaman kendi mükemmelinizi bulmuş olacaksınız!

Post a comment